1 вересня на Херсонщині перекваліфікують усі російськомовні школи Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2017/08/09/z_1_veresnya_na_hersonshchyni_perekvalifikuyut_usi_rosiyskomovni_shkoly_1147567

З 1 вересня у всіх загальноосвітніх школах на Херсонщині навчання будуть проводити українською мовою. Таке рішення прийняла облдержадміністрація. Зміни торкнуться насамперед перекваліфікації 26 російськомовних шкіл області.

Про це інформує Gazeta.ua.

«Для нас принципово важливо перевести поступово всі школи області на українську мову навчання. Плануємо почати з перших класів. Потім плавно будемо переводити на українську п’яті. Тобто за кілька років систематично і поступово українізуємо наші школи», – повідомив начальник управління освіти, науки і молоді Херсонщини 31-річний Євген Криницький.

Для втілення цього задуму планують перенавчати вчителів і додатково закупити підручники українською мовою.

«Я підтримую рішення повністю перейти в освіті на українську. Одна держава – одна мова. Решта – прояви гібридної війни з Росією. Мої шкільні роки припали якраз на перехід з російської на українську. Пам’ятаю, як учителі ржали з українських слів і волали, що неможливо вивчати фізику і математику, адже немає ж відповідної термінології. У Херсонському державному університеті я вчилася з 2002‑го до 2006-го. Кожна лекція з будь-якого нового предмету починалася з фрази викладача: «Якою мовою будемо читати?». Хор студентів гучно відповідав: «На російській!». Обурення меншості й бажання вчитися українською не сприймалося ніяк», – долала жителька Херсона Катерина Гандзюк, 32 роки.

«У той час неможливо було в Херсоні купити українську книжку, подивитися в кіно­театрі фільм державною мовою, Українська музика, вся, крім «Океану Ельзи», була маргінальною. Це прекрасно, що сьогодні все змінилося. В моїй сім’ї завжди вдома звучала українська. Але говорю і пишу російською, мене це бісить. Я – перше покоління, яке з народження говорить і думає російською. Не треба довго шукати приклади насильницької русифікації України, я сама її доказ і свідчення», – додає жінка.

7

Поділитись

Залишити відповідь